Express-Miejski.pl

Stypendia dla najlepszych sportowców na Dolnym Śląsku

Uroczystość wręczenia stypendiów fot.: UMWD

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

76 laureatom z okręgu wrocławskiego wręczono stypendia sportowe. Wartość nagród przekazanych młodym mistrzom wynosi prawie pół miliona złotych.

Łącznie 93 sportowców otrzyma 10-miesięczne stypendia za sukcesy osiągnięte w ubiegłym roku. Wśród nich jest dziesięć osób niepełnosprawnych. Oprócz tego laureaci igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich, mistrzostw świata, Europy i Polski. Kwota przyznanego stypendium zależy od osiągnięć sportowców.
Reprezentując samorząd województwa dolnośląskiego składam stypendystom gratulacje za osiągnięte sukcesy w ubiegłym roku. Życzę dalszych wspaniałych wyników oraz determinacji w zdobywaniu najwyższych miejsc na podium – mówiła podczas uroczystości na wrocławskim stadionie wicemarszałek Iwona Krawczyk.
W sumie urząd marszałkowski przeznaczył na stypendia ponad 450 tys. zł, z czego na okręg wrocławski 381 tys.
Młodzi sportowcy potrzebują naszego wsparcia zwłaszcza na początku swojej kariery. Stypendia, które otrzymają od samorządu dla wielu oznaczają możliwość dalszego rozwoju. Każdego roku przeznaczamy na nie prawie pół miliona złotych – podkreślił marszałek Cezary Przybylski.

Lista stypendystów z okręgu wrocławskiego:

Wojewódzkie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych „Start”:

1. Hrehorowicz Igor za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Świata Juniorów
w pływaniu
2. Jabłońska Oliwia za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Świata oraz brązowego medalu Igrzysk Paraolimpijskich w pływaniu
3. Langner Marta za udział w Mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce
4. Rzetelski Kamil za udział w Mistrzostwach Europy i Igrzyskach Paraolimpijskich w pływaniu
5. Sobczak Katarzyna za zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Świata Juniorów w pływaniu

Wrocławski Klub Sportowy Niesłyszących „Świt”:

1. Kosińska Agata za udział w Mistrzostwach Europy w koszykówce
2. Kuba Karolina za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Europy u21 oraz udział w Mistrzostwach Świata w siatkówce
3. Łuszczyńska Pamela za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Europy u21
oraz udział w Mistrzostwach Świata w siatkówce
4. Przybył Karolina za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Europy u21 w siatkówce

Uczniowski Klub Sportowy Niewidomych „Sprint”:

1. Kisiel Krystian za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Europy w show down
Wojskowy Klub Sportowy „Śląsk” Wrocław:
1. Bagińska Sabina za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów
2. Bernal Sandra za udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w strzelectwie sportowym
3. Błach Łukasz  za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Europy w judo
4. Cych Agnieszka za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Europy Juniorów w biegu na orientację
5. Klimek Dawid za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Europy u23 w zapasach
6. Krawczuk Łukasz za zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Europy w sztafecie 4x400m
7. Musiał Jakub za udział w Mistrzostwach Europy u18 w koszykówce
8.  Ptak Ewelina za zdobycie srebrnego medalu Halowych Mistrzostw Świata w sztafecie
9. Sadowik Krzysztof za udział w Mistrzostwach Świata Juniorów  w zapasach
10. Wójcik Jakub za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Europy w judo

Międzyszkolny Klub Sportowy „Juvenia” Wrocław:

1. Dąbrowska Anna za udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w judo
2. Górecka Weronika za udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w pływaniu
3. Iwanowska Alexandra za udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w pływaniu
4. Sztandera Dominika za udział w Mistrzostwach Europy w pływaniu
5. Tchórz Alicja za udział w Igrzyskach Olimpijskich oraz Mistrzostwach Europy
w pływaniu

Klub Sportowy AZS AWF Wrocław:

1. Linkiewicz Joanna za zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Europy w biegu
przez płotki
2. Omelko Rafał za zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Europy w sztafecie 4x400m
3. Ozdoba Agata za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Europy w judo
4. Sobera Robert za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Europy w skoku o tyczce

Wrocławski Klub Sportów Azjatyckich „Budokan”:

1. Gębka Maciej za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Europy Juniorów w karate
2. Mikulska Weronika za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Europy Juniorów w karate
3. Słota Jakub za zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych
4. Szczypkowski Maksymilian za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Europy Juniorów w karate

Klub Szermierczy „Wrocławianie”:

1. Czartoryjski Szymon za udział w Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych
w szermierce
2. Rajski Leszek za udział w Mistrzostwach Europy w szermierce
3. Rządkowski Andrzej za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Europy Juniorów oraz udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w szermierce
Wrocławski Klub Koszykówki:
1. Jodłowski Michał za udział w Mistrzostwach Europy Juniorów u18 w koszykówce
2. Kobel Jakub za udział w Mistrzostwach Europy Juniorów u18 w koszykówce
3. Rutkowski Dominik za udział w Mistrzostwach Europy Juniorów u18 w koszykówce

Klub Sportowy „Szpada” Wrocław:

1. Bielec Maciej za udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w szermierce
2. Mroszczak Anna za udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w szermierce
3. Rutz Barbara za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Europy Młodzieżowców w szermierce

Stowarzyszenie Rozwoju Sportu i Kultury Paideia:

1. Kopciuch Maja za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Świata (8-9 latków) w karate
2. Łobaczewska Klaudia za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Świata (8-9 latków)
w karate
3. Połowczuk Aleksander za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Świata (8-9 latków) w karate

Klub Podnoszenia Ciężarów „Górnik” Polkowice:

1. Kasina Mateusz za udział w Mistrzostwach Europy u23 w podnoszeniu ciężarów
2. Kraska Katarzyna za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Europy Młodzieżowców w podnoszeniu ciężarów
3. Michalska Aleksandra za udział w Mistrzostwach Europy u23 w podnoszeniu ciężarów
4. Michalski Jakub za zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Europy u 17 oraz udział
w Mistrzostwach Świata u17 w podnoszeniu ciężarów

Uczniowski Klub Sportowy „Talent” Wrocław:

1. Dzienis Monika za udział w Mistrzostwach Europy Młodzieżowców w podnoszeniu ciężarów
2. Marzec Paweł za udział w Mistrzostwach Europy w łucznictwie

Uczniowski Klub Sportowy „Shodan” Cieszków:

1. Mujta Dagmara za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w karate
2. Trafankowska Katarzyna za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Świata w karate

Ludowy Klub Sportowy Polwica-Wierzbno:

1. Franczyk Adrian za udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w podnoszeniu ciężarów
2. Pawlik Natalia za udział w Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych  w podnoszeniu ciężarów
Wrocławski Klub Karate Kyokushin:
1. Sypień Patryk za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Europy w karate
2. Szumińska Oliwia za zdobycie brązowego medalu Polish Open Cup oraz brązowego medalu Mistrzostw Czech w karate
Ślęża Sobótka Bike Academy:
1. Nerlo Aurela za udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w kolarstwie
2. Pietrzak Łucja za zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Europy w kolarstwie

Pozostali zawodnicy:

1. Baczkowski Nikodem z Polskiego Stowarzyszenia Taekwon-do za zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Europy w taekwon-do
2. Bajor Natalia z Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu za udział w Mistrzostwach Świata w tenisie stołowym
3. Bąbos Michał z AZS Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Europy w karate
4. Borycki Paweł z Dolnośląskiego WOPR-u za zdobycie złotego medalu
na Mistrzostwach Świata w sportowym ratownictwie wodnym
5. Chrzanowska Natalia z Klubu Kyokushin Karate im. Masutatsu Oyama za zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Europy Juniorów w karate
6. Dobrowolski Kamil z Wrocławskiego Sportowego Klubu „Teakwon-do” za zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Europy w taekwon-do
7. Grynienko Maciej z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orlica” Domaniów za udział
w Mistrzostwach Świata u20 w skoku wzwyż
8. Pluta Mateusz z Klubu Sportowego „Puncher” Wrocław za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Europy w kickboxingu
9. Podgórska Aleksandra z Klubu Sportowego Srebrnogórska Grupa Rowerowa za udział w Mistrzostwach Świata u23 w kolarstwie
10. Rudyk Bartosz z Autonomicznej Ludowej Kolarskiej Sekcji „Stal” Grudziądz
za zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Europy Juniorów oraz udział
w Mistrzostwach Świata Juniorów w kolarstwie
11. Sklepowicz Zuzanna z I Klubu Sportowego „Ślęza” Wrocław za udział w Mistrzostwach Europy u20 w koszykówce
12. Szlachcic Piotr z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Żeglarz” we Wrocławiu za udział w Mistrzostwach Świata w żeglarstwie
13. Szwarnowiecki Damian z Klubu Sportowego „Gwardia” Wrocław za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Europy w judo
14. Tyczyński Dariusz ze Stowarzyszenia Sztuk i Sportów Walki „Leonidas” za zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Europy w jin-jitsu
15. Urbański Jakub z Toya Golf&Country Club za udział w Mistrzostwach Europy w golfie
16. Zieliński Jakub z Miejskiego Atletycznego Klubu Sportowego „Tytan” Oława za udział w Mistrzostwach Europy u15 w podnoszeniu ciężarów
17. Ziomek Kaja z Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Cuprum” Lubin za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Świata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA